Congresdag #MeToo en vrouwelijke waardigheid

Gepubliceerd op: 28 September 2018

Congresdag #MeToo en vrouwelijke waardigheid

by | Sep 28, 2018 | Nieuws

Kwetsbaarheid en weerbaarheid van vrouwen is op 6 oktober 2018 het thema van de Congresdag Netwerk Katholieke Vrouwen.  Betekent de MeToo-discussie dat vele jaren na de seksuele revolutie er nog niets veranderd is?  Of leven we in een tijd waarin het slachtoffer eindelijk niet meer zwijgt?

Programma:

12.00 Aanvang/ lunch

13.15  José Sanders, hoogleraar Narratieve Communicatie van de Radboud Universiteit Nijmegen

14.15  Anne-Claire Mulder, docent Vrouwen- en Genderstudies aan de Protestantse Theologische Universiteit Groningen.

15.30 Forumgesprek

16.00  Column Dominicanes Holkje van der Veer

16.30 Afsluiting/ borrel

Dagvoorzitter is Laetitia van der Lans, uitgeverij De Zalige Zalm.

Plaats: Titus Brandsma Memorial, Stijn Buijsstraat 11 te Nijmegen. Contact/opgave: Maria van Schaijk, 06 – 57346871. Info: www.unkv.online. Kosten: € 15,– (incl. lunch)

Meer berichten

Vieringen in de Emmauskerk v.a. 19 juni

Vieringen in de Emmauskerk v.a. 19 juni

Op zondag 19 juni mogen we in de Emmauskerk met een dienst o.l.v. parochianen weer gaan vieren. Wel zullen we ons allerlei beperkingen moeten opleggen. Natuurlijk handen ontsmetten bij binnenkomst, 1 ½ meter afstand houden van elkaar en zo meer. We beraden ons nog hoe...

Pinksterbrief Nederlandse bisschoppen

Pinksterbrief Nederlandse bisschoppen

‘Mogen wij u een vraag stellen?’ 28 mei 2020 ‘Mogen wij u een vraag stellen? Hoe denkt u dat u zich zult voelen als u een dezer dagen weer naar de kerk kunt gaan?’ Hiermee opent de brief aan gelovigen van de Nederlandse R.-K. bisschoppen voor Pinksteren 2020. De vraag...

Standaard- of formuliergebeden

Standaard- of formuliergebeden

Jaren geleden was ik bij een lezing van iemand die van protestant katholiek was geworden. Het was voor haar een verademing dat ook een standaardgebed als gebed kon worden beschouwd. Dat was nieuw voor haar. Zij kwam uit een protestantse traditie waarin een gebed...