Covid richtlijnen parochie per 22 december 2021

Gepubliceerd op: 21 december 2021

Beste allen

Naar aanleiding van de nieuwe “lockdown” maatregelen van de overheid is overwogen welke Covid-maatregelen binnen de parochie aangepast moeten worden.
We hebben daarbij gelet op de adviezen van het Interkerkelijk Contact in Overheidzaken (CIO) en op de laatste richtlijnen van de bisschoppen. Het CIO adviseert in beginsel alleen “on-line vieringen” te houden. De richtlijnen van de bisschoppen gaan minder ver: vieringen met maximaal 50 parochianen zijn toelaatbaar. Het parochiebestuur heeft gekozen voor de laatste aanpak.

Covid richtlijnen parochie per 22 december 2021:
 • Vieringen en bijeenkomsten:
  • Vooralsnog geen fysieke vieringen en bijeenkomsten na 17:00 uur.
  • Vieringen voor 17:00 uur zijn toegestaan met maximaal 50 kerkgangers. Graag daartoe een reserveringssysteem instellen om teleurstellingen aan de deur te voorkomen.
  • Bij uitvaartdiensten zijn maximaal 100 aanwezigen toegestaan, althans voor zover dat mogelijk is gelet op de 1,5-meter-regel.
  • Voor degenen die zich niet comfortabel voelen bij een fysieke viering zal telkens een online viering (voor en na 17:00 uur) worden gehouden. Hier is de link: https://kerkdienstgemist.nl/stations/1978-HNicolaaskerk
 • Zingen:
  • Zingen door een cantor of door 4 zangers als koor
  • Volkszang is niet toegestaan

De volgende richtlijnen blijven van kracht:

 • Uzelf:
  • Blijf bij gezondheidsklachten thuis, ook als u gevaccineerd bent
 • In de kerk:
  • Voor toegang is geen “coronapas” nodig
  • In de kerk houdt iedereen onderling 1,5 meter afstand (behalve gezinsleden)
  • We geven elkaar geen hand
  • Tijdens het lopen door de kerk draagt iedereen een mondkapje. Het kapje mag af als u zit
  • Voorlopig geen koffiedrinken na afloop
 • Communie:
  • De voorganger draagt een gelaatsmasker
  • Uitreiken van de hostie met een pincet
  • Gelovigen houden onderling 1,5 meter afstand
 • Collecte:
  • Schalen bij de uitgang
  • Of gebruik de Scipio app of zelf overmaken van bankrekening

Met vriendelijke groet,
het Parochiebestuur

Meer berichten

Speciale uitgave van het bisdomblad Spreek!

Speciale uitgave van het bisdomblad Spreek!

Gisteren en vandaag bij abonnees op de mat gevallen en bij dit bericht vindt u de elektronische PDF-versie. Deze Spreek! is mede mogelijk gemaakt door parochievrijwilligers in ons bisdom (zie redactioneel Voorwoord). Met het thema ''Opnieuw beginnen'' is de inhoud na...

Kerstgroet Walfriedraad

Kerstgroet Walfriedraad

Moge God u nabij zijnop al de wegen die u gaat.Moge Hij u zegenen met zijn Licht. De Walfriedraad wenst u gezegende kerstdagenen een zalig Nieuwjaar.Vieringen: 1e kerstdag : 11.15 uur. Euch. viering - voorganger Pastor Arjen Jellema2e kerstdag: 11.15 uur. Woord- en...

Nieuwsbrief Salvatorgemeenschap 21 december 2021

Nieuwsbrief Salvatorgemeenschap 21 december 2021

Beste medeparochianen, Helaas zijn na de aanscherping van de coronamaatregelen per 1 december nieuwe aanscherpingen van kracht per 19 december. We begrijpen dat dit weer een teleurstelling zal zijn voor velen, juist ook in deze tijd, maar om met de bisschoppen te...