Hernieuwd corona-advies oktober 2022

Gepubliceerd op: 15 oktober 2022

Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO) heeft een corona-handreiking voor kerken opgesteld, bedoeld als advies voor verschillende scenario’s.  

De Rijksoverheid heeft alle maatschappelijke sectoren (horeca, zorg, sport, vrijwilligerswerk) gevraagd met plannen te komen als in het winterseizoen de COVID-19 besmettingen weer toenemen.  Het CIO heeft in dat kader voor de kerken deze handreiking opgesteld. Momenteel stijgt in ons land weer het aantal coronabesmettingen.

 

Basisadviezen

De bisschoppen vragen om voorzichtigheid te blijven betrachten. Hun oproep om de algemene basisadviezen tegen corona in acht te nemen, geldt nog steeds. Dit betreft: handen wassen, hoesten en niezen in de elleboog, thuisblijven bij klachten, zorgen voor voldoende frisse lucht, enzovoort. Als in de komende tijd extra maatregelen nodig blijken te zijn, dan vindt daarover zo spoedig mogelijk overleg plaats tussen de bisschoppen.

 

Houd rekening met elkaar

Voor nu geldt: houd rekening met elkaar, ook met diegenen die graag afstand willen houden, geen hand willen geven en/of een mondkapje dragen. Bijvoorbeeld vanwege zorg voor een kwetsbare gezondheid. ‘Laten we met elkaar ervoor zorgen dat iedereen in de kerk de liturgie veilig mee kan vieren’, aldus de bisschoppen

Zie voor meer informatie over de handreiking van CIO: www.cioweb.nl.

 

 

Meer berichten

Winterconcert NNOOK Salvatorkerk

Winterconcert NNOOK Salvatorkerk

Winterconcert in de Salvatorkerk Op 18 december 2022 is er een concert van het Noord Nederlands Opera- en Operettekoor in de Salvatorkerk, zie de details hier onder:   18 december 2022 - 14.30 uur Winterconcert 2022 Noord Nederlands Opera- en Operettekoor o.l.v....

Bezinningsavonden Salvatorkerk 2022-2023

Bezinningsavonden Salvatorkerk 2022-2023

Bezinningsavonden in de Salvatorkerk 2022-2023 Voor uw agenda! Woensdagavond 20.00 uur in de parochiezaal (na de viering van 19 uur).(NB programma is onder voorbehoud, houdt ook evt. nieuwsbrief, Vierkant of mededelingen zondags in de gaten) 14 december 2022 – Bach’s...

Ad Limina

Ad Limina

Het was een unieke belevenis. Een schoolreisje mag ik het niet noemen, maar het had er wel iets van weg. Samen met de andere bisschoppen – ik ken ze intussen allemaal, omdat we maandelijks bij elkaar komen en de groep niet groot is – reisden we af naar Rome, in...