Mis van Perosi

Gepubliceerd op: 1 June 2017

Salvatorgemeenschap

Nieuws

Mis van Perosi

by | 1 June 2017 | Archief 2017

Op zondag 11 juni zal er een bijzondere Mis worden gezongen, van de componist Lorenzo Perosi. Cas Straatman is deze aan het instuderen met een projectkoor uit onze parochie. Lorenzo Perosi (1872-1956) was als componist een leerling van zijn vader en later van Haberl. In 1893 werd hij tot priester gewijd. Als kapelmeester aan de Sixtijnse Kapel componeerde hij vele kerkelijke werken die ook in Nederland en België nog regelmatig worden uitgevoerd. Hij wordt desalniettemin als componist vaak onderschat en zijn wel zeer de moeite waard.

foto: Don Perosi, met zijn Cappella Sistina (c. 1905.)

Meer berichten

April kleding inzamelen voor Kledingbank Maxima

April kleding inzamelen voor Kledingbank Maxima

Het is weer zover! Overbodige goede, modieuze kleding, schoenen en accessoires (als riemen en sjaals) kunt voor of na de zondagsviering in gesloten zakken in de kleine parochiezaal van de Nicolaaskerk neerzetten. Het busje van de Kledingbank Maxima komt na...

Week van Gebed voor de eenheid

Week van Gebed voor de eenheid

Week van Gebed 2018 RECHT DOOR ZEE 'Recht door zee' is het thema voor de Week van Gebed voor de eenheid van christenen. De jaarlijkse gebedsweek vindt plaats van 21 tot en met 28 januari 2018. Het thema haakt aan op het danklied van Mozes en Mirjam uit het Bijbelboek...

Kerstfair en Open Kerk Haren

Kerstfair en Open Kerk Haren

Op de Kerstfair inkopen doen voor kerstmis. Dorpsgenoten ontmoeten. Samen er een gezellige dag van maken. Het gebeurt op zaterdag 16 december rond de Dorpskerk in Haren. Rondom de kerk staan kraampjes, brandt een gezellig houtvuur, vertelt een verhalenverteller zijn...