Nieuwsbrief Salvatorgemeenschap 21 december 2021

Gepubliceerd op: 22 december 2021

Beste medeparochianen,

Helaas zijn na de aanscherping van de coronamaatregelen per 1 december nieuwe aanscherpingen van kracht per 19 december. We begrijpen dat dit weer een teleurstelling zal zijn voor velen, juist ook in deze tijd, maar om met de bisschoppen te spreken: ‘‘Laten we zorg hebben voor onze naasten en dit zorgvuldig doen in solidariteit met de hele samenleving. Als gelovigen gaan we door deze donkere tijd in de kracht van het geloof en in het vertrouwen dat het Licht van Christus de duisternis overwint.”

Reservering:
De belangrijkste maatregel is dat vieringen bijgewoond mogen worden door maximaal 50 mensen. Dit betekent dat voor de kerstvieringen op Eerste en Tweede Kerstdag, maar ook voor de zondagen erna weer gereserveerd moet worden als u een viering wilt bijwonen.
Dit kan per e-mail op reserveren.salvator@hildegardparochie.nl  of telefonisch: 050-5253467

Zingen:
In de viering is er geen volkszang meer, maar wordt er gezongen door maximaal 4 zangers.

De overige maatregelen blijven van kracht zoals:

 • de verplichting tot het dragen van een mondkapje bij verplaatsingen
 • de basisregels op het gebied van hygiene, ventilatie en thuisblijven bij klachten.
 • Ook zijn er geen vieringen na 17.00 uur tot nader order.

Deze informatie vindt u ook op de website van de Hildegardparochie.

Alternatieven voor de fysieke vieringen:
Via livestreaming: www.kerkdienstgemist.nl> Haren > H.Nicolaaskerk
Alle zondagsvieringen om 9.30 uur

 • Kerstavond 24 december
 • 20.30 uur eucharistieviering met pastor A. Jellema en pastor M. Oosting
 • (De viering om 19.30 uur gaat helaas niet door.)
 • Eerste Kerstdag 25 december
  9.30 uur Woord- en communieviering o.l.v. pastor Myriam Oosting
 • Tweede Kerstdag 25 december
  9.30 uur Eucharistieviering o.l.v. pastor A. Jellema

   

  Live via televisie: NPO 2

  • Kerstavond 24 december
   23.59 uur  vanuit de Sint-Janskathedraal te Den Bosch; Hoofdcelebrant: mgr. Gerard de Korte
  • Eerste Kerstdag 25 december
  • 11.00 uur (Eurovisieviering) vanuit Kapel Christus-Hogepriester, franciscanenklooster La Clarté-Dieu in Orsay, Frankrijk; Hoofdcelebrant: Franciscaan Michel Laloux
  • 12.00 uur Urbi et Orbi van Paus Fransiscus
  • Tweede Kerstdag 26 december
   10.00 uur Feest van de H. familie vanuit H. Nicolaaskerk te Baarn. Celebrant: pastoor Joachim Skiba

   

  Internet of radio:

  Op www.Vierkerstmis.nl vindt u o.a. verwijzingen naar liturgieboekjes voor de zondagen van de Advent en de eucharistievieringen tijdens de feestdagen. (‘Kijk de Eucharistieviering op NPO2’). Voor de kinderen is er een ‘doe-boekje’ waarin o.a tips voor de kerstvakantie, een recept voor kerstkransjes, een kerstgedicht en een knutselpagina.

  Vanaf 17 december tot 24 december is er elke dag een nieuwe video van (één van) de bisschoppen en u vindt hier ook de kerstboodschap van de bisschoppen.

  • Radio Maria: te beluisteren via DAB+ of internet (radiomaria.nl)
  • Kerstnacht 22:00 uur – De kerstnachtmis vanuit de H. Gerardus Majellakerk in Utrecht.
  • Eerste Kerstdag 10:00 uur – Hoogfeest van de Geboorte van de Heer.
  • Eucharistieviering vanuit de O. L. V. Sterre der Zee Basiliek in Maastricht.
  • Tweede kerstdag 10:00 uur – Feest van de H. Familie.
  • Eucharistieviering vanuit de Lodewijkkerk in Leiden.

   

   

  Meer berichten

  Speciale uitgave van het bisdomblad Spreek!

  Speciale uitgave van het bisdomblad Spreek!

  Gisteren en vandaag bij abonnees op de mat gevallen en bij dit bericht vindt u de elektronische PDF-versie. Deze Spreek! is mede mogelijk gemaakt door parochievrijwilligers in ons bisdom (zie redactioneel Voorwoord). Met het thema ''Opnieuw beginnen'' is de inhoud na...

  Kerstgroet Walfriedraad

  Kerstgroet Walfriedraad

  Moge God u nabij zijnop al de wegen die u gaat.Moge Hij u zegenen met zijn Licht. De Walfriedraad wenst u gezegende kerstdagenen een zalig Nieuwjaar.Vieringen: 1e kerstdag : 11.15 uur. Euch. viering - voorganger Pastor Arjen Jellema2e kerstdag: 11.15 uur. Woord- en...

  Covid richtlijnen parochie per 22 december 2021

  Covid richtlijnen parochie per 22 december 2021

  Beste allen Naar aanleiding van de nieuwe "lockdown" maatregelen van de overheid is overwogen welke Covid-maatregelen binnen de parochie aangepast moeten worden.We hebben daarbij gelet op de adviezen van het Interkerkelijk Contact in Overheidzaken (CIO) en op de...