Waar geloven we in? Waar staan we voor?
‘Kijken met liefde naar de geloofsbelijdenis van Nicea’
In 2025 is het 1700 jaar geleden dat het eerste oecumenisch concilie van Nicea plaatsvond en een geloofsbelijdenis opstelde. In de oecumenische viering van januari in “De Bron” hebben we hier ook bij stil gestaan. Een geluid dat predikanten en pastores wel eens horen is dat deze geloofsbelijdenis “moeilijk” is voor mensen in onze tijd. Ze is in een andere cultuur ontstaan en de taal is niet zo toegankelijk.
Ds. Jan Willem Nieboer schreef een artikel in Kerk in Stad getiteld ‘Alle woorden van deze geloofsbelijdenis zijn een maatje te groot voor mij’. Daarin laat hij zien wat er kan gebeuren als we deze weerbarstige tekst met liefde lezen. Het artikel in Kerk in Stad gaat over God, de Vader.
Kunnen wij in het spoor van Ds. Nieboer met liefde naar het geloofsartikel over Jezus Christus kijken? Die uitdaging willen we in een oecumenische bezinningsavond aangaan. Welke ontdekkingen zullen wij dan doen? Kan het ons helpen om ons eigen geloof te verwoorden? En is er iets in het geloofsartikel te ontdekken waarvoor wij de straat op zouden willen gaan? Waar staan we voor?
We willen de oecumenische bezinningsavond met een gezamenlijke vesper beginnen, om daarna met elkaar in gesprek te gaan over het thema.
Oecumenische bezinningsavond: Woensdagavond 19 maart 19.30 uur Emmauskerk
Graag van te voren opgeven: pa******************@hi***************.nl
U krijgt dan een kopie van het artikel van ds. Nieboer thuisgestuurd.