Oecumenische viering 8 november Nicolaaskerk

Gepubliceerd op: 4 november 2020

Zondag 8 november zal de jaarlijkse oecumenische viering in de Nicolaaskerk plaats vinden. Vanwege Corona een beetje anders dan anders. Het zal een livestreamviering worden.

Het thema van de viering is dit jaar Sint Maarten en barmhartigheid. We kennen Sint Martinus van suikerbieten of lampions, van mooie of gekke liedjes en van zakkenvol snoep. Dat laatste heeft misschien wel te maken met de reden waarom deze Maarten heilig genoemd wordt en waarom in de middeleeuwen veel kerken de naam Martinikerk kregen. Martinus was de personificatie van naastenliefde en van rechtvaardigheid. Zijn levenswijze doet dan ook denken aan de Werken der Barmhartigheid, die regelrecht uit de Bijbel komen.

Het voorbeeld van het leven van Sint Martinus, maar ook andere verhalen en gebruiken die kleven aan deze legendarische heilige, vormen het uitgangspunt voor de kerkdienst die de gezamenlijke kerken in Haren, Onnen, Glimmen en Noordlaren houden op zondag 8 november.

Voorgangers zijn dominee Arlette Toornstra  van de protestantse Dorpskerk in Haren en pastor Myriam Oosting van de rooms-katholieke Hildegardparochie, diverse gemeenteleden werken mee. De dienst begint om 10.00 uur, de uitzending blijft na afloop beschikbaar via www.kerkdienstgemist.nl.

Liturgieboekje kunt u hier downloaden

Zondag 8 november 10.00 uur Oecumenische viering van de kerken van Haren, Onnen, Glimmen en Noordlaren

Te volgen via www.kerkdienstgemist.nl (zoek op Haren, kies Nicolaaskerk)

Meer berichten

Collecteren via uw telefoon

Collecteren via uw telefoon

Het parochiebestuur en de locatieraden hebben digitaal collecteren mogelijk gemaakt. We werken steeds minder met contant geld wat we op zak hebben voor de collectes en nu in corona tijd komen we ook minder in de kerk naar de vieringen. U kunt dan bijdragen aan de...

Week van gebed voor eenheid 2021

Week van gebed voor eenheid 2021

ANDERS DAN ANDERS Van zondag 17 tot zaterdag 24 januari 2021 kan iedereen weer meedoen met de jaarlijkse Week van Gebed. In Groningen wordt dit georganiseerd door een werkgroep met mensen uit verschillende achtergronden. Ze doen dit op verzoek van de Raad van Kerken...

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen

Elke zondag worden er vieringen gehouden worden in de eigen Jozefkerk. Overigens kunt u elke zondag om 9.30 uur de viering in de Nicolaaskerk blijven volgen via de livestream. Maar… er zijn wel de nodige maatregelen nodig. Er mag maar een beperkt aantal mensen...