Oecumenische viering 8 november Nicolaaskerk

Gepubliceerd op: 4 november 2020

Zondag 8 november zal de jaarlijkse oecumenische viering in de Nicolaaskerk plaats vinden. Vanwege Corona een beetje anders dan anders. Het zal een livestreamviering worden.

Het thema van de viering is dit jaar Sint Maarten en barmhartigheid. We kennen Sint Martinus van suikerbieten of lampions, van mooie of gekke liedjes en van zakkenvol snoep. Dat laatste heeft misschien wel te maken met de reden waarom deze Maarten heilig genoemd wordt en waarom in de middeleeuwen veel kerken de naam Martinikerk kregen. Martinus was de personificatie van naastenliefde en van rechtvaardigheid. Zijn levenswijze doet dan ook denken aan de Werken der Barmhartigheid, die regelrecht uit de Bijbel komen.

Het voorbeeld van het leven van Sint Martinus, maar ook andere verhalen en gebruiken die kleven aan deze legendarische heilige, vormen het uitgangspunt voor de kerkdienst die de gezamenlijke kerken in Haren, Onnen, Glimmen en Noordlaren houden op zondag 8 november.

Voorgangers zijn dominee Arlette Toornstra  van de protestantse Dorpskerk in Haren en pastor Myriam Oosting van de rooms-katholieke Hildegardparochie, diverse gemeenteleden werken mee. De dienst begint om 10.00 uur, de uitzending blijft na afloop beschikbaar via www.kerkdienstgemist.nl.

Liturgieboekje kunt u hier downloaden

Zondag 8 november 10.00 uur Oecumenische viering van de kerken van Haren, Onnen, Glimmen en Noordlaren

Te volgen via www.kerkdienstgemist.nl (zoek op Haren, kies Nicolaaskerk)

Meer berichten

Dierenmishandeling

Dierenmishandeling

Column van de Bisschop Dierenmishandeling Onlangs werden mij foto’s toegestuurd van mishandelde dieren. Het schijnt meer voor te komen dan we denken. Dat is trouwens met meer zaken zo. Kindermishandeling is in corona-tijd ook toegenomen. Evenals ouderenmishandeling!...

Roepingenzondag 25 mei 2021

Roepingenzondag 25 mei 2021

"Wees niet bang, kom dichterbij" In de Katholieke Kerk van het noorden (Groningen, Friesland, Drenthe, Noordoostpolder) is een blijvende behoefte aan priesters, diakens, pastoraal werkers en religieuzen, en aan mensen die kiezen voor een kerkelijk huwelijk. Wat kunnen...

Webinar Peter Bootsma op 22 april

Webinar Peter Bootsma op 22 april

Op 22 april -  een webinar door Peter Bootsma, voorzitter van Noorden Duurzaam en Groene Burgemeester van Groningen De webinar opent met de urgentie van duurzame ontwikkeling en de opdracht die ons in Laudato Si wordt gegeven. Daarna wordt aan de slag gegaan met drie...