Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’

Gepubliceerd op: 6 December 2019

Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’

Vastenactie 2020 | Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’ in Friesland

De jaarlijkse pelgrimstocht van Vastenactie is in 2020 in Friesland. In het weekend van 2, 3, en 4 april wordt er elke dag vanuit het Karmelklooster gewandeld in afwisselend landschap van de Friese Wouden bij Drachten. Goede gesprekken, genieten van een mooie omgeving en geld inzamelen voor het goede doel zijn onlosmakelijk verbonden met de wandeltochten van Vastenactie. De liefhebber kan overnachten in voormalige kloostercellen.

Dagelijks vertrek- en aankomstpunt is het Karmelklooster in Drachten. Het voormalige klooster is tegenwoordig een plaats van ontmoeting en inspiratie. Wie meerdere dagen meeloopt kan hier overnachten. De dagelijkse wandelingen zijn ongeveer twintig kilometer. We lopen langs het water van de Smalle Eesterzanding, door een coulissenlandschap en een bosrijke omgeving. ’s Avonds horen we meer over het ontstaan van kloosters in Drachten. Op vrijdagavond is een lezing over de Friese zalige pater-Karmeliet Titus Brandsma, mysticus en verzetsstrijder.

De campagne van Vastenactie richt zich op beroepsonderwijs en ondernemerschap voor mensen die onder de armoedegrens leven. Projecten worden ondersteund die trainingen bieden, lesmateriaal en faciliteiten voor onderwijsruimten.

U kunt één of meerdere dagen meelopen. Deelnemerskosten: 20 euro per dag (excl. lunch en avondeten). Aanmelden kan op de dag zelf of via de website www.vastenactie.nl/pelgrimstocht.

Meer berichten

Vieringen in de Emmauskerk v.a. 21 juni

Vieringen in de Emmauskerk v.a. 21 juni

Op zondag 21 juni mogen we in de Emmauskerk met een dienst o.l.v. parochianen weer gaan vieren. Wel zullen we ons allerlei beperkingen moeten opleggen. Natuurlijk handen ontsmetten bij binnenkomst, 1 ½ meter afstand houden van elkaar en zo meer. We beraden ons nog hoe...

Pinksterbrief Nederlandse bisschoppen

Pinksterbrief Nederlandse bisschoppen

‘Mogen wij u een vraag stellen?’ 28 mei 2020 ‘Mogen wij u een vraag stellen? Hoe denkt u dat u zich zult voelen als u een dezer dagen weer naar de kerk kunt gaan?’ Hiermee opent de brief aan gelovigen van de Nederlandse R.-K. bisschoppen voor Pinksteren 2020. De vraag...

Standaard- of formuliergebeden

Standaard- of formuliergebeden

Jaren geleden was ik bij een lezing van iemand die van protestant katholiek was geworden. Het was voor haar een verademing dat ook een standaardgebed als gebed kon worden beschouwd. Dat was nieuw voor haar. Zij kwam uit een protestantse traditie waarin een gebed...