Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’

Gepubliceerd op: 6 December 2019

Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’

Vastenactie 2020 | Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’ in Friesland

De jaarlijkse pelgrimstocht van Vastenactie is in 2020 in Friesland. In het weekend van 2, 3, en 4 april wordt er elke dag vanuit het Karmelklooster gewandeld in afwisselend landschap van de Friese Wouden bij Drachten. Goede gesprekken, genieten van een mooie omgeving en geld inzamelen voor het goede doel zijn onlosmakelijk verbonden met de wandeltochten van Vastenactie. De liefhebber kan overnachten in voormalige kloostercellen.

Dagelijks vertrek- en aankomstpunt is het Karmelklooster in Drachten. Het voormalige klooster is tegenwoordig een plaats van ontmoeting en inspiratie. Wie meerdere dagen meeloopt kan hier overnachten. De dagelijkse wandelingen zijn ongeveer twintig kilometer. We lopen langs het water van de Smalle Eesterzanding, door een coulissenlandschap en een bosrijke omgeving. ’s Avonds horen we meer over het ontstaan van kloosters in Drachten. Op vrijdagavond is een lezing over de Friese zalige pater-Karmeliet Titus Brandsma, mysticus en verzetsstrijder.

De campagne van Vastenactie richt zich op beroepsonderwijs en ondernemerschap voor mensen die onder de armoedegrens leven. Projecten worden ondersteund die trainingen bieden, lesmateriaal en faciliteiten voor onderwijsruimten.

U kunt één of meerdere dagen meelopen. Deelnemerskosten: 20 euro per dag (excl. lunch en avondeten). Aanmelden kan op de dag zelf of via de website www.vastenactie.nl/pelgrimstocht.

Meer berichten

Hildegardmeeting 20 september afgelast

Hildegardmeeting 20 september afgelast

Hildegardmeeting zondag 20 september afgelast In overleg met de andere leden van de organisatie van de Hildegarddag moet ik jullie mededelen dat de Hildegarddag op zondag 20 september (gezamenlijk bijeenkomen in Den Horn) NIET doorgaat.Er zijn parochiebreed te weinig...

Concept locatievisie Jozefgemeenschap 2020-2026

Concept locatievisie Jozefgemeenschap 2020-2026

Beste parochianen van de Jozefgemeenschap, Bijgaand (klik op deze link) treft u een concept aan van een door de Jozefraad geschreven missie en visie. De locatieraad moet én de praktische gang van zaken op de locatie coördineren, én, vanuit een pastorale insteek, oog...

Programma Raad van Kerken Zuidhorn 2020 – 2021

Programma Raad van Kerken Zuidhorn 2020 – 2021

Via deze link kunt het boekje van het WinterWerk van de Raad van Kerken Zuidhorn lezen: een breed scala aan activiteiten op het gebied van vorming en toerusting. De opzet is nadrukkelijk oecumenisch van aard. Opgave kan via de mail (u krijgt dan ook een...