Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’

Gepubliceerd op: 6 December 2019

Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’

Vastenactie 2020 | Pelgrimstocht ‘Klooster Klunen’ in Friesland

De jaarlijkse pelgrimstocht van Vastenactie is in 2020 in Friesland. In het weekend van 2, 3, en 4 april wordt er elke dag vanuit het Karmelklooster gewandeld in afwisselend landschap van de Friese Wouden bij Drachten. Goede gesprekken, genieten van een mooie omgeving en geld inzamelen voor het goede doel zijn onlosmakelijk verbonden met de wandeltochten van Vastenactie. De liefhebber kan overnachten in voormalige kloostercellen.

Dagelijks vertrek- en aankomstpunt is het Karmelklooster in Drachten. Het voormalige klooster is tegenwoordig een plaats van ontmoeting en inspiratie. Wie meerdere dagen meeloopt kan hier overnachten. De dagelijkse wandelingen zijn ongeveer twintig kilometer. We lopen langs het water van de Smalle Eesterzanding, door een coulissenlandschap en een bosrijke omgeving. ’s Avonds horen we meer over het ontstaan van kloosters in Drachten. Op vrijdagavond is een lezing over de Friese zalige pater-Karmeliet Titus Brandsma, mysticus en verzetsstrijder.

De campagne van Vastenactie richt zich op beroepsonderwijs en ondernemerschap voor mensen die onder de armoedegrens leven. Projecten worden ondersteund die trainingen bieden, lesmateriaal en faciliteiten voor onderwijsruimten.

U kunt één of meerdere dagen meelopen. Deelnemerskosten: 20 euro per dag (excl. lunch en avondeten). Aanmelden kan op de dag zelf of via de website www.vastenactie.nl/pelgrimstocht.

Meer berichten

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen Vanaf 21 juni zijn er op de andere locaties van onze H. Hildegardparochie weer vieringen in de eigen kerk. De Jozefkerk volgt één week later, omdat er op 21 juni via een livestream een oecumenische viering wordt...

Oecumenische viering Raad van Kerken Zuidhorn zondag 21 juni

Oecumenische viering Raad van Kerken Zuidhorn zondag 21 juni

Op zondag 21 juni is er een online te volgen oecumenische viering van de Raad van Kerken Zuidhorn om 11 uur. Pastor Myriam Oosting zal hierin namens onze H. Hildegardparochie voorgaan. Aram Kooistra-Pourjafar zal namens onze Jozefgemeenschap mee voorgaan. Paulien...

14 juni  Hoogfeest van het heilig Sacament

14 juni Hoogfeest van het heilig Sacament

Eerste lezing: Deuteronomium 8, 2-3.14b-16a; Tweede lezing: 1 Korintiërs 10, 16-17; Evangelie: Johannes 6, 51-58. De overweging kunt u volgen via de livestreaming. Beschouwing over Sacramentsdag: Deze zondag vieren we Sacramentsdag en zwaaien we Sander Hof uit, die na...