Prachtige Lourdes film

Gepubliceerd op: 18 juni 2021

Prachtige Lourdes film in noordelijke filmhuizen

Vanaf 24 juni a.s. wordt in veel Nederlandse  filmhuizen en bioscopen de Franse filmdocumentaire LOURDES vertoond. Op uitnodiging van het filmhuis in Leeuwarden gaan bij de filmvertoning op 30 juni bisdomvertegenwoordigers na afloop in gesprek met aanwezigen. LOURDES is een indrukwekkend en respectvol beeldverslag van bedevaartgangers naar het bekende Franse bedevaartsoord. In het prachtige filmportret van Franse filmmakers worden  verschillende personages gevolgd, zowel bedevaartgangers als mensen die in Lourdes als vrijwilligers en begeleiders achter de schermen aan het werk zijn.

Een trailer van de film is te bekijken op de website van filmhuis Slieker Film in Leeuwarden (zie: https://sliekerfilm.nl/film/lourdes/ ). Namens het bisdom is woensdagavond 30 juni pastoor Ton Huitink aanwezig, ere-kapelaan en biechtvader van Lourdes, en al jaren bekend in de Nederlandse  katholieke bedevaartorganisatie ook in ons bisdom. Bij het nagesprek kunnen aanwezigen vragen stellen over Lourdes, en bedevaarttradities in het noordelijk bisdom.

U bent van harte welkom!

Voor meer informatie, zie de website van Slieker Film in Leeuwarden. De film LOURDES is ook te zien in het filmhuis van Forum in de stad Groningen.

 

 

Meer berichten

Jongerenplatform: Startactiviteit

Jongerenplatform: Startactiviteit

Op 29 augustus a.s. organiseren wij de startactiviteit van 2021-’22. We beginnen om 12 uur met de eucharistieviering in Beilen, waarna we lunchen en ’s middags gaan klimmen in het klimbos van Grolloo! Kosten voor deelname is €10,- pp., dit is inclusief de lunch. Adres...

Sacrament en Emotie

Sacrament en Emotie

Sacrament en emotie Je vraagt je soms af hoe de Heilige Geest werkt. Nou weet ik dat ook niet precies, en het zal ook niet iedere keer op dezelfde manier gaan, en niet bij iedereen op dezelfde wijze, maar af en toe zie ik dat een vormeling of een dopeling wordt...

Update Protocol kerkelijk leven op anderhalve meter

Update Protocol kerkelijk leven op anderhalve meter

Maatregelen vanaf 3 juli 2021 Gelet op de positieve landelijke ontwikkelingen kunnen de COVID-maatregelen verder versoepeld worden.We volgen daarbij de "Update Protocol kerkelijk leven op anderhalve meter" van de RK Kerk. Dit houdt onder meer het volgende in: Het...