Salvator Nieuwsbrief 2 oktober 2022

Gepubliceerd op: 4 oktober 2022

Liefdevolle God
U houdt van kleine dingen,
Die groot verschil maken:
Gist in het brood,
Zout in het eten,
Mosterdzaadjes die een grote boom worden,
Licht in het donker.
Help ons daarop te lijken,
op dat lichtje, op zout en gist en mosterdzaadjes.
Amen

Agenda bezinningsavonden, concert, toneel

 • 1   oktober     20.15 uur Salvatorkerk I Love My Love                                  Noordelijk Vocaal Ensemble      Info/kaarten www.nvensemble.nl
 • 11 oktober     20 uur Emmauskerk    Vrouwen in de Bijbel                         M. Oosting
 • 16 oktober `   15 uur der Aa-Theater  Staait n bisschop veur Stad              Theatergroep WAARK
 • 26 oktober     20 uur Salvatorkerk     Actualiteit van de Rozenkrans           A. Jellema
 • 16 november 20 uur Nicolaaskerk     Vrede en de Bijbel                             M. Oosting
 • 17 november 20 uur Salvatorkerk     Workshop ‘God in de klimaatcrisis’  M. Oosting
 • 23 november 20 uur Salvatorkerk     Lezen met een kloosteroog                A. Hilhorst en G. Ettema

Bijzondere vieringen:

 • 5    oktober     14.30 uur Salvatorkerk Antilliaanse mis                    Euch. viering              H. Beuker
 • 12 oktober     19 uur Salvatorkerk     Vespers m.m.v. Mannen Schola
 • 19 oktober     19 uur Salvatorkerk     Karmelitaanse psalmviering
 • 26 oktober     19 uur Salvatorkerk     Rozenkransviering
 • 30 oktober     11 uur Salvatorkerk     Lustrumviering en lunch nadien                                A. Jellema
 • 2 november   19 uur Salvatorkerk     Allerzielen                              W en C-viering            M. Oosting

                        Familieleden krijgen een uitnodiging maar de viering is voor iedereen toegankelijk.
Er is gelegenheid voor het opsteken van een kaarsje en koffie en thee na.

 • 6   november  14.30 uur Salvatorkerk Antilliaanse mis                    Euch. viering              H. Beuker
 • 13 november 11 uur Salvatorkerk     Werelddag armen                  Euch. viering              A. Jellema
 • 20 november 11 uur Salvatorkerk     Christus Koning                      W en C-viering           M. Oosting
 • 27 november 10 uur Emmauskerk   Hildegardviering                    Euch.viering               A. Jellema en M. Oosting     

  INLIA zoekt vrijwilligers voor opvang asielzoekers
Een aantal weken geleden stuurde de secretaris van de Salvator een spoedmail om hulp te bieden aan de noodopvang van asielzoekers omdat een grote groep geen dak boven het hoofd had en er geen of onvoldoende voorzieningen waren op het gebied van eten en drinken en hygiëne. Uiteindelijk zijn er zo’n 22 asielzoekers opgevangen in de Immanuelkerk en er hebben ongeveer 11 mensen van onze gemeenschap diensten meegedraaid naast de mensen van de Immanuelkerk in zo’n 2 weken tijd.
De problemen zijn echter nog niet opgelost ondanks het openen van de locatie in Zoutkamp. Een parochiane werkt incidenteel nu mee in de Refajakerk aan de Galenusstraat waar sinds vorige week een kleinere groep wordt opgevangen. Verder is er regelmatig behoefte aan vrijwilligers in het Gasthuis van INLIA. Als u tijd over heeft en de problematiek en doelgroep u aan het hart ligt, kunt u contact opnemen met st. INLIA: crisisopvang@inlia-projecten.nl

Van de Salvatorraad:
Energie en kerkverwarming

Niet alleen thuis maar ook de kerk heeft te maken met de verhoogde gasprijzen en het effect daarvan ook op de electriciteit. Vorig jaar heeft de Salvator een energierekening van €30.000,- gehad. Deze zal dit jaar waarschijnlijk wel verdubbeld zijn. Energiebesparende maatregelen zijn dan ook stelselmatig op de agenda geplaatst en gaan richting uitvoering.

De volgende afspraken zijn inmiddels gemaakt in de vergadering van de Salvatorraad:

 • De temperatuur wordt tijdens de zondagsviering verlaagd, op woensdagavond wordt de kerk niet extra verwarmd.
 • Bij voorkeur wanneer de parochiezaal en Buitenhuisje gebruikt worden de verwarming niet aanzetten.

 

Daar we hogere temperaturen bij het gebruik van de kerkruimte, parochiezaal en Buitenhuisje gewend zijn, adviseren we dan ook om de volgende maatregelen te nemen om het verblijf aangenaam te houden:

 • Dikke(re) jas aan of kleding met meerdere lagen
 • Plaid of kleed mee (let ook op de benen)
  • Wanneer u kleden of plaids over heeft, leg ze gerust achter in de kerk voor andere bezoekers
  • In de 19e eeuw kende men een voetenstoof, nu kan een kruikje soelaas bieden
 • Kussentje voor op de banken
 • Bij regen(achtig) weer: zorg dat u zo droog mogelijk de kerk in komt
 • Koffie en thee: na de viering zal elke 14 dagen koffie en thee geschonken worden

 

Bericht van de budgethouder van de Salvatorgemeenschap voor ABN-AMROrekeninghouders

 Geachte heer/mevrouw,

U bent een trouwe donateur van onze parochie en wij zijn u hier heel dankbaar voor. In een tijd metsteeds toenemende kosten maar een krimpende kerkgemeenschap, zijn wij juist extra dankbaar datu uw kerk financieel kan en wil blijven steunen. Tot op heden heeft u uw bijdrage altijd overgemaaktof liet u uw bijdrage altijd automatisch incasseren op onze ABNAMRO rekening, maar wij willen u verzoeken om in de toekomst gebruik te maken van onze ING rekening.

Redenen hiervoor zijn tweeledig. Ten eerste lopen de kosten om twee bankrekeningen te hebben inmiddels hoog op. Naast de reguliere kosten voor bankverkeer moeten we sinds kort ook debet rente betalen voor het hebben van een positief saldo. Hierdoor is het hebben van twee bankrekeningen een kostenpost dat ons jaarlijkse budget nog meer doet overschrijden. Verder wordt de ABNAMRO rekening door een kleinere groep parochianen gebruikt dan de ING rekening. Hierdoor is besloten om de ABNAMRO rekening per 1 januari 2023 op te heffen.

Om de overgang naar de ING bankrekening voor u makkelijk te maken, ontvangt u als bijlage van de Vierkant een nieuw machtigingsformulier om de automatische incasso te wijzigen van ABNAMRO naar ING.

Wanneer u de overboeking automatisch of handmatig uitvoert, hoeft u alleen onderstaande gegevens in te vullen in plaats van de ABNAMRO rekening gegevens.
Rekeningnummer (IBAN):   NL84 INGB 0000 9509 51
Naam:   Kerkbestuur Hildegardparochie locatie Salvatorkerk

 

Met vriendelijke groet,

Mevr. L. Makatini                                         Mevr. L.O.N. Caetano do Rego
Voorzitter locatie Salvatorkerk                  Budgethouder locatie Salvatorkerk

06 – 4114 8782                                              06 – 5377 7588

vz.salvator@hildegardparochie.nl                pm.salvator@hildegardparochie.nl


25 september 2022 Stefan Mangnus in Salvatorcafé

Afgelopen zondag gaf onze oud-pastoraal medewerker Stefan Mangnus o.p., dominicaan en woonachtig tegenwoordig in Rotterdam een lezing over Dominicus en de Dominicanen. In de bijlage vindt u zijn powerpoint-presentatie. Voor degenen die niet geweest zijn: het is geen woordelijk verslag, maar veel ‘plaatjes’.

Hieronder vindt u enkele verwijzingen naar het leven van de Dominicaanse gemeenschap in Nederland en België.

Het laatste ‘plaatje’ toont het schilderij dat door de in Groningen woonachtige en werkende schilder Egbert Modderman is gemaakt op uitnodiging van de theoloog en lekendominicaan Stephan van Erp en is in de Pauluskerk van Antwerpen onthuld.

Modderman is bezig om de Werken van Barmhartigheid te schilderen waarbij reeds een viertal schilderijen hangen in de Martinikerk.

 

 2 oktober: Wereldmissiedag van de kinderen;
Websites: www.missiokids.nl en www.missio.nl

Quote:
Laatst moest ik de klantenservice bellen van de Spoorwegen. Het bleek een gebed zonder end.’ Radiominiatuur van Erik Borgman.
Dominicaans Nederland Over klantenservice en godverlatenheid (dominicanen.nl)

 

Meer berichten

Winterconcert NNOOK Salvatorkerk

Winterconcert NNOOK Salvatorkerk

Winterconcert in de Salvatorkerk Op 18 december 2022 is er een concert van het Noord Nederlands Opera- en Operettekoor in de Salvatorkerk, zie de details hier onder:   18 december 2022 - 14.30 uur Winterconcert 2022 Noord Nederlands Opera- en Operettekoor o.l.v....

Bezinningsavonden Salvatorkerk 2022-2023

Bezinningsavonden Salvatorkerk 2022-2023

Bezinningsavonden in de Salvatorkerk 2022-2023 Voor uw agenda! Woensdagavond 20.00 uur in de parochiezaal (na de viering van 19 uur).(NB programma is onder voorbehoud, houdt ook evt. nieuwsbrief, Vierkant of mededelingen zondags in de gaten) 14 december 2022 – Bach’s...

Nieuwsbrief 20 november 2022

Nieuwsbrief 20 november 2022

Nieuwsbrief Salvatorgemeenschap 20 november 2022  Koningschap"Dat Hij koning is, heeft Hij zelf gezegd, maar onmiddellijk eraan toegevoegd:Pas op, ik heb geen paleis, geen troon,geen kroon, tenzij een doornenkroon.Mijn Koninkrijk ligt elders,het kent geen rijksgebied...