Themadag Hildegard: Mystiek in Muziek

Gepubliceerd op: 29 March 2017

Walfriedgemeenschap

Nieuws

Themadag Hildegard: Mystiek in Muziek

by | 29 March 2017 | Archief 2017

PALMZATERDAG 8 APRIL 2017

THEMA: HILDEGARD: MYSTIEK IN MUZIEK             

Opzet van de dag

Op deze studiedag laten we ons inspireren door leven, teksten en muziek van Hildegard van Bingen. In de ochtend staan we stil bij haar visie op en ervaring met spiritualiteit en mystiek. Na een inleiding gaan we aan de hand van enkele van haar teksten met elkaar in gesprek.

In de middag verdiepen we ons in haar muziek. We beluisteren een van haar composities en Chris Fictoor legt de tekst en muziek uit van het lied dat hij recent schreef voor de nieuwe Hildegard Parochie. De dag eindigt traditiegetrouw met een Vesperviering.

Chris Fictoor

Is componist, dirigent, muziekpedagoog en kerkmusicus. Hij was onder meer directeur van het Prins Claus Conservatorium Groningen en bestuurder van beleidsinstellingen op het terrein van Hoger Onderwijs en van Cultuur. Vanuit de stichting Chris Fictoor Foundation verzorgt hij lezingen, trainingen en coaching, vooral over de verbinding tussen muziek en spiritualiteit. De stichting begeleidt verder de ontwikkeling van beginnende muziekprofessionals.

 Programma van de dag

 
09.30 uur          de koffie staat klaar

10.00 uur          eerste sessie: Hildegard: spiritualiteit en mystiek

11.15 uur          koffiepauze

11.30 uur          tweede sessie: Hildegard: mystieke teksten

12.30 uur          lunchpauze

13.15 uur          derde sessie: Hildegard: muziek

14.15 uur          theepauze

14.30 uur          afsluitende vesperviering

15.00 uur          einde

Plaats: Emmaüskerk, Ra 4 in Groningen (Lewenborg)

Kosten: € 10,00 (Brood s.v.p. zelf meenemen; koffie/thee en soep voor eigen rekening)

Opgave: e-mail leerhuisstadenommelanden@gmail.com of

Telefoon: 06-17896673 (dhr. H. Mars)

Meer berichten

April kleding inzamelen voor Kledingbank Maxima

April kleding inzamelen voor Kledingbank Maxima

Het is weer zover! Overbodige goede, modieuze kleding, schoenen en accessoires (als riemen en sjaals) kunt voor of na de zondagsviering in gesloten zakken in de kleine parochiezaal van de Nicolaaskerk neerzetten. Het busje van de Kledingbank Maxima komt na...

Week van Gebed voor de eenheid

Week van Gebed voor de eenheid

Week van Gebed 2018 RECHT DOOR ZEE 'Recht door zee' is het thema voor de Week van Gebed voor de eenheid van christenen. De jaarlijkse gebedsweek vindt plaats van 21 tot en met 28 januari 2018. Het thema haakt aan op het danklied van Mozes en Mirjam uit het Bijbelboek...

Kerstfair en Open Kerk Haren

Kerstfair en Open Kerk Haren

Op de Kerstfair inkopen doen voor kerstmis. Dorpsgenoten ontmoeten. Samen er een gezellige dag van maken. Het gebeurt op zaterdag 16 december rond de Dorpskerk in Haren. Rondom de kerk staan kraampjes, brandt een gezellig houtvuur, vertelt een verhalenverteller zijn...