Uitnodiging Startdag Vastenactie

Gepubliceerd op: 12 October 2019

Uitnodiging Startdag Vastenactie Noord Nederland
In Drachten op 16 november 2019
Het thema van de Vastenactie 2020 is ‘Werken aan je toekomst’. Op zaterdag 16 november a.s. is in Drachten (Zuiderkerk) de startdag voor Noord-Nederland. Een dagprogramma voor leden van VOM-groepen, pastorale beroepskrachten, vrijwilligers voor kindernevendienst en catechese. Ook leerkrachten van katholieke scholen zijn van harte welkom! Het programma inclusief lunch is van 10.00 uur tot 15.30 uur en wordt u aangeboden door de landelijke Vastenactie en het bisdom Groningen-Leeuwarden.

Ochtendprogramma
9.30 uur : Ontvangst koffie/thee
10.00 uur : Welkom
10.15 uur : Thema ‘Werken aan je toekomst”
Johan Compier, campagneleider Vastenactie, over het jaarthema 2020
11.00 uur : Pauze
11.15 uur : Hoofdspreker: organisatie ‘World’s Best News’ over beroepsopleidingen en start van nieuwe bedrijven.
12. 15 uur : Lunch
13. 00 uur : Pelgrimsweekend ‘Klooster Klunen’ in Drachten e.o. Streekkenner Harmen Altena van de H. Clara van Assisi parochie over het driedaagse wandelweekend van de landelijke Vastenactie op 3, 4 en 5 april 2020.

Middagprogramma: drie workshops
1 ) Scholen, catechese, kindernevendienst: Angelique Steysel over educatie met het materiaal over het vastenactie-thema.
2) Buitenlandprojecten: Johan Compier en Petra Janssen over de opzet van een project in het buitenland met behulp van een rollenspel door deelnemers (dorpsbewoners, overheid, projecthouder in Nederland).
3) Communicatie buiten de kerk: Hoe bereik ik mensen buiten de kerkmuren met de Vastenactie boodschap? Geen college maar interactieve oefeningen door communicatie adviseur Celine Timmermans.
14.30 uur : Afronding. Aansluitend slotviering in de kerk.

Locatie: Zuiderkerk in Drachten.
Adres: De Drift 46, 9203 GH te Drachten. Ingang voorzijde: Wuiteweg 71,
Tel. 0512 – 539946. Parkeren kan op het terrein van de kerk.

Aanmelding vooraf is gewenst i.v.m de lunch. Graag uw voorkeur aangeven voor één van de middagworkshops. Aanmelden bij: Lisette Winter, l.winter@bisdomgl.nl

Meer berichten

Hildegardmeeting 20 september afgelast

Hildegardmeeting 20 september afgelast

Hildegardmeeting zondag 20 september afgelast In overleg met de andere leden van de organisatie van de Hildegarddag moet ik jullie mededelen dat de Hildegarddag op zondag 20 september (gezamenlijk bijeenkomen in Den Horn) NIET doorgaat.Er zijn parochiebreed te weinig...

Concept locatievisie Jozefgemeenschap 2020-2026

Concept locatievisie Jozefgemeenschap 2020-2026

Beste parochianen van de Jozefgemeenschap, Bijgaand (klik op deze link) treft u een concept aan van een door de Jozefraad geschreven missie en visie. De locatieraad moet én de praktische gang van zaken op de locatie coördineren, én, vanuit een pastorale insteek, oog...

Programma Raad van Kerken Zuidhorn 2020 – 2021

Programma Raad van Kerken Zuidhorn 2020 – 2021

Via deze link kunt het boekje van het WinterWerk van de Raad van Kerken Zuidhorn lezen: een breed scala aan activiteiten op het gebied van vorming en toerusting. De opzet is nadrukkelijk oecumenisch van aard. Opgave kan via de mail (u krijgt dan ook een...