Uitnodiging Startdag Vastenactie

Gepubliceerd op: 12 oktober 2019

Uitnodiging Startdag Vastenactie Noord Nederland
In Drachten op 16 november 2019
Het thema van de Vastenactie 2020 is ‘Werken aan je toekomst’. Op zaterdag 16 november a.s. is in Drachten (Zuiderkerk) de startdag voor Noord-Nederland. Een dagprogramma voor leden van VOM-groepen, pastorale beroepskrachten, vrijwilligers voor kindernevendienst en catechese. Ook leerkrachten van katholieke scholen zijn van harte welkom! Het programma inclusief lunch is van 10.00 uur tot 15.30 uur en wordt u aangeboden door de landelijke Vastenactie en het bisdom Groningen-Leeuwarden.

Ochtendprogramma
9.30 uur : Ontvangst koffie/thee
10.00 uur : Welkom
10.15 uur : Thema ‘Werken aan je toekomst”
Johan Compier, campagneleider Vastenactie, over het jaarthema 2020
11.00 uur : Pauze
11.15 uur : Hoofdspreker: organisatie ‘World’s Best News’ over beroepsopleidingen en start van nieuwe bedrijven.
12. 15 uur : Lunch
13. 00 uur : Pelgrimsweekend ‘Klooster Klunen’ in Drachten e.o. Streekkenner Harmen Altena van de H. Clara van Assisi parochie over het driedaagse wandelweekend van de landelijke Vastenactie op 3, 4 en 5 april 2020.

Middagprogramma: drie workshops
1 ) Scholen, catechese, kindernevendienst: Angelique Steysel over educatie met het materiaal over het vastenactie-thema.
2) Buitenlandprojecten: Johan Compier en Petra Janssen over de opzet van een project in het buitenland met behulp van een rollenspel door deelnemers (dorpsbewoners, overheid, projecthouder in Nederland).
3) Communicatie buiten de kerk: Hoe bereik ik mensen buiten de kerkmuren met de Vastenactie boodschap? Geen college maar interactieve oefeningen door communicatie adviseur Celine Timmermans.
14.30 uur : Afronding. Aansluitend slotviering in de kerk.

Locatie: Zuiderkerk in Drachten.
Adres: De Drift 46, 9203 GH te Drachten. Ingang voorzijde: Wuiteweg 71,
Tel. 0512 – 539946. Parkeren kan op het terrein van de kerk.

Aanmelding vooraf is gewenst i.v.m de lunch. Graag uw voorkeur aangeven voor één van de middagworkshops. Aanmelden bij: Lisette Winter, l.winter@bisdomgl.nl

Meer berichten

Jouw foto in een fototentoonstelling?

Jouw foto in een fototentoonstelling?

Jouw foto in een fototentoonstelling?     Rond Kerst en Nieuwjaar zal er in de RK-Nicolaaskerk in Haren een fototentoonstelling worden georganiseerd rond het thema ‘corona en onderweg naar Kerst 2020’. Iedereen, jong en oud, kan deelnemen aan deze expositie...

Oecumenische viering 8 november Nicolaaskerk

Oecumenische viering 8 november Nicolaaskerk

Zondag 8 november zal de jaarlijkse oecumenische viering in de Nicolaaskerk plaats vinden. Vanwege Corona een beetje anders dan anders. Het zal een livestreamviering worden. Het thema van de viering is dit jaar Sint Maarten en barmhartigheid. We kennen Sint Martinus...

Nieuwsbrief Salvator 1 november 2020

Nieuwsbrief Salvator 1 november 2020

Nieuwsbrief Salvatorgemeenschap 1 november 2020 31e zondag door het jaar Allerheiligen/Allerzielen Beste parochianen, November komt eraan. De wintertijd is al ingegaan, de dagen worden korter, de blaadjes vallen van de bomen en het weer doet dezer dagen ook niet erg...