Uitvaarten tot 1 juni

Gepubliceerd op: 28 March 2020

Uitvaarten tot 1 juni

Op maandag 23 maart jl. zijn door de regering de maatregelen om de verspreiding van het corona-virus tegen te gaan opnieuw aangescherpt. Dat heeft ook grote gevolgen voor de manier waarop wij de uitvaarten kunnen vormgeven in de komende tijd. De Nederlandse bisschoppen hebben deze maatregelen vertaald naar de kerkelijke praktijk en de pastorale beroepskrachten daarvan op de hoogte gesteld in een schrijven op 24 maart jl. Op basis van dit schrijven hebben we het volgende besloten over de uitvaarten.

In ieder geval tot 1 juni worden uitvaarten sober en kleinschalig gehouden. Dat betekent dat we ons beperken tot een korte viering van Woord en Gebed en dat in deze viering alleen een voorganger aanwezig zal zijn. Bij deze soberheid hoort helaas ook dat er geen koor, cantor of organist aanwezig zal zijn. De communie zal dus ook niet worden uitgereikt. Uiteraard gelden ook voor deze vieringen de richtlijnen van de uitvaartbranche, zoals met betrekking tot het maximum aantal personen dat aanwezig kan zijn.

Als pastores gaat deze maatregel ons erg aan het hart. We willen graag mensen nabij zijn, zeker wanneer ze afscheid moeten nemen van een dierbare. Maar we hopen dat u begrip heeft voor de beslissing die we in dezen hebben genomen.

Meer berichten

Nieuwsbericht Pinksteren voor ouders met kinderen

Nieuwsbericht Pinksteren voor ouders met kinderen

We hebben gevierd dat Jezus terugging naar zijn Vader met Hemelvaart. Maar Jezus heeft ons zijn Geest beloofd. Angelike Chardon en Pastor Myriam hebben een filmpje met vertelplaten opgenomen: ...

Overweging 10 mei Moederdag

Overweging 10 mei Moederdag

Jaar A Pasen 5 overweging (moederdag) In de afgelopen weken hebben we telkens geprobeerd om in de livestream vieringen een bijzondere afbeelding te laten zien en ook om lectoren of attributen uit een van de vier locaties te betrekken. Vorige week, toen de bisschop te...

Kindernieuwsbrief voor Moederdag

Kindernieuwsbrief voor Moederdag

Moederdag Wil jij je moeder ook blij maken met een mooie bloem? Dan hebben we een heel leuk knutselidee voor jou. Jullie kunnen ook samen nadenken waarom het een goed idee is dat we ieder jaar Moederdag vieren en Vaderdag. Pappa's en mamma's zijn heel belangrijk voor...