Uitvaarten tot 1 juni

Gepubliceerd op: 28 March 2020

Uitvaarten tot 1 juni

Op maandag 23 maart jl. zijn door de regering de maatregelen om de verspreiding van het corona-virus tegen te gaan opnieuw aangescherpt. Dat heeft ook grote gevolgen voor de manier waarop wij de uitvaarten kunnen vormgeven in de komende tijd. De Nederlandse bisschoppen hebben deze maatregelen vertaald naar de kerkelijke praktijk en de pastorale beroepskrachten daarvan op de hoogte gesteld in een schrijven op 24 maart jl. Op basis van dit schrijven hebben we het volgende besloten over de uitvaarten.

In ieder geval tot 1 juni worden uitvaarten sober en kleinschalig gehouden. Dat betekent dat we ons beperken tot een korte viering van Woord en Gebed en dat in deze viering alleen een voorganger aanwezig zal zijn. Bij deze soberheid hoort helaas ook dat er geen koor, cantor of organist aanwezig zal zijn. De communie zal dus ook niet worden uitgereikt. Uiteraard gelden ook voor deze vieringen de richtlijnen van de uitvaartbranche, zoals met betrekking tot het maximum aantal personen dat aanwezig kan zijn.

Als pastores gaat deze maatregel ons erg aan het hart. We willen graag mensen nabij zijn, zeker wanneer ze afscheid moeten nemen van een dierbare. Maar we hopen dat u begrip heeft voor de beslissing die we in dezen hebben genomen.

Meer berichten

Coronamaatregelen

Coronamaatregelen

Afgelopen dinsdag zagen we op TV de "persco" van de regering met de aankondiging van nieuwe maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus. Naar aanleiding van de eerdere ophef over aantallen kerkbezoekers elders in het land, hebben de Nederlandse...

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen

  Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelenUpdate 14-10-2020 Vanaf 28 juni 2020 zijn er weer vieringen in de eigen Jozefkerk.  Overigens kunt u elke zondag om 9.30 uur de viering in de Nicolaaskerk blijven volgen via de livestream. Maar… er zijn wel de...

Boodschap paus Franciscus, Werelddag Migrant en Vluchteling

Boodschap paus Franciscus, Werelddag Migrant en Vluchteling

Gedwongen te vluchten zoals Jezus Christus Landeigen ontheemde mensen onthalen, beschermen, bevorderen en integreren Boodschap van paus FranciscusWerelddag van de Migrant en de Vluchteling 2020zondag 27 september In het begin van dit jaar heb ik mijn toespraak tot de...