Vier Pasen voor beleving Veertigdagentijd en Pasen

Gepubliceerd op: 5 maart 2021

Pasen 2021 valt op 4 en 5 april a.s.

De kans is groot dat beperkende maatregelen dan nog steeds gelden in verband met de coronapandemie. De Nederlandse bisschoppen roepen op Pasen thuis mee te vieren als het in de kerk niet kan. Meevieren kan via de speciale website www.vierpasen.nl die sinds 17 februari – Aswoensdag – online staat. De site biedt links en downloads om de Veertigdagentijd én Pasen thuis te beleven en te vieren. In de week voor Pasen worden videoclips getoond waarin de bisschoppen persoonlijk uitleg geven over thema’s van de Goede week en Pasen.

Jezus leeft, Hij is waarlijk opgestaan, dat is de boodschap van Pasen. Dit willen we vieren en daar leven we veertig dagen lang naar toe’: zo opent de site www.vierpasen.nl.  Bezoekers in heel Nederland kunnen hier een parochie in de buurt zoeken om op de parochiewebsite te checken of er plek is in een van de lokale vieringen. Zijn de beschikbare plaatsen gereserveerd dan bieden parochies vaak de mogelijkheid om thuis via een livestream op internet mee te doen. Is dat niet mogelijk dan is er, zoals gebruikelijk, op zondagochtend een eucharistieviering op televisie via  de omroep KRO-NCRV op de zender NPO 2.

Alle afbeeldingen:  (c) Ramon Mangold / Katholiekleven.nl

Op de website www.vierpasen.nl staan handige links en downloads.  Bijvoorbeeld naar de Vastenactie ( www.vastenactie.nl ) om in de veertig dagen voorbereidingstijd op Pasen ook voor anderen iets te betekenen.  De Veertigdagentijd is bij traditie de tijd voor vasten, bidden en geven: in de voorbereiding op de lijdenstijd en Pasen. Ook wordt een link geboden naar liturgieboekjes voor het meevieren thuis op alle zondagen in de Veertigdagen- en Paastijd.

Videoclips bisschoppen in de Goede Week

In de week voor Pasen  publiceert de website acht korte filmopnamen waarin de bisschoppen persoonlijk uitleg geven over de christelijke geloofsthema’s van de Goede Week en Pasen. Op de website Vier Pasen staat ook de boodschap van paus Franciscus voor de Veertigdagentijd.

Van harte uitgenodigd een bezoek te brengen aan www.vierpasen.nl.  Doe mee en Vier Pasen!

Kinderpagina.VierPasen

Kinderpagina.Vier Pasen.WORD

Meer berichten

Dierenmishandeling

Dierenmishandeling

Column van de Bisschop Dierenmishandeling Onlangs werden mij foto’s toegestuurd van mishandelde dieren. Het schijnt meer voor te komen dan we denken. Dat is trouwens met meer zaken zo. Kindermishandeling is in corona-tijd ook toegenomen. Evenals ouderenmishandeling!...

Roepingenzondag 25 mei 2021

Roepingenzondag 25 mei 2021

"Wees niet bang, kom dichterbij" In de Katholieke Kerk van het noorden (Groningen, Friesland, Drenthe, Noordoostpolder) is een blijvende behoefte aan priesters, diakens, pastoraal werkers en religieuzen, en aan mensen die kiezen voor een kerkelijk huwelijk. Wat kunnen...

Webinar Peter Bootsma op 22 april

Webinar Peter Bootsma op 22 april

Op 22 april -  een webinar door Peter Bootsma, voorzitter van Noorden Duurzaam en Groene Burgemeester van Groningen De webinar opent met de urgentie van duurzame ontwikkeling en de opdracht die ons in Laudato Si wordt gegeven. Daarna wordt aan de slag gegaan met drie...