Zomervoorstellingen over Titus Brandsma 2021

Gepubliceerd op: 18 Juni 2021

Titus, held of heilige?’ in Friese Slappeterp

 Zomervoorstellingen over Titus Brandsma 2021

 Voor de Passiespelen ga je naar Tegelen en voor Soldaat van Oranje naar Katwijk aan  Zee. Onder dit motto kunt u deze zomer naar het noorden voor Titus, held of heilige?  Een levensverhaal over pater Titus Brandsma, gespeeld op locatie in het Friese land door Peter Vermaat in het dorpshuis van Skingen/Slappeterp. Elke vrijdag en zaterdag in juli en augustus.

Friesland met zijn stilte en weidse platteland is het land van herkomst van pater Karmeliet en Zalige Titus Brandsma. Het is 140 jaar geleden dat hij in 1881 werd geboren. Zo’n 80 jaar geleden kwam hij in verzet tegen het Duitse nazibewind. Kranten moedigde hij aan geen artikelen en advertenties van de NSB te publiceren. Die verzetsactie leidde binnen een jaar tot zijn gevangenschap en dood in het kamp Dachau (1942). Momenteel doen geruchten de ronde dat Titus door de Rooms-katholieke kerk heilig wordt verklaard.

Genoeg aanleiding voor een serie zomervoorstellingen Titus, held of heilige? in noord Friesland. In anderhalf uur biedt Peter Vermaat op theatrale wijze, geholpen door levensgrote poppen, een boeiende kennismaking met het leven van Titus. Wie was de Friese pater en mysticus die door de Nazi’s om het leven is gebracht? Waardoor werd hij gedreven? Hoe inspireert hij vandaag?

Meer weten en reserveren? Zie: www.petervermaat.nl/voorstellingen/titus

 

Speeldata: Elke vrijdag en zaterdag in juli en augustus.

Locatie:       Dorpshuis Op Healwei, gelegen tussen Skingen en Slappeterp.

Tijd:            20.30 – 22.00 uur  (zonder pauze) .

Entree:        € 15,=.

 

Maaltijd en overnachting

Voor vier data kan men vooraf dineren en eventueel overnachtingsmogelijkheden boeken. Op 3 (zaterdag) en 16 juli (vrijdag), en op 31 juli en 14 augustus (zaterdag), kan men voorafgaand aan de voorstelling aanschuiven bij een driegangen menu geserveerd door de minicamping en theetuin van Slappeterp. Kostprijs:  € 17,50.  Maaltijdreservering kan per e-mail: info@minicampingslappeterp.nl. Of telefonisch: 0518-451854 / Mobiel: 06-51275482 / 06-18468140.  Overnachting boeken op de camping kan hier ook. Logies boeken voor ‘bed en breakfast’ kan bij: Esther van Alderwegen in Slappeterp (mail mieghimmel@hotmail.com🙂 of B & B Buitengewoon  in Skingen (zie: www.buitengewoonskingen.nl).

Meer berichten

Bisschoppen: geen vieringen na 17.00 uur, ook niet met Kerstmis

Bisschoppen: geen vieringen na 17.00 uur, ook niet met Kerstmis

De Nederlandse bisschoppen hebben besloten de coronamaatregelen voor de Rooms-Katholieke Kerk uit te breiden. Dit in verband met de huidige ontwikkelingen op het gebied van de coronapandemie. In de R.-K. Kerk worden voorlopig na 17.00 uur geen vieringen gehouden en...

VierKerstmis website weer online

VierKerstmis website weer online

VierKerstmis.nl ook dit jaar online: kijk waar en wanneer u in onze parochie Kerstmis kunt vieren Op vrijdag 26 november, net voor het begin van de Advent, gaat/ging de website VierKerstmis.nl online. Dit initiatief van de Nederlandse R.-K. bisschoppen roept iedereen...

Concert in de H. Nicolaaskerk

Concert in de H. Nicolaaskerk

Op 19 december, de laatste zondag vóór kerstmis, zal in de H. Nicolaaskerk in Haren door de evenementen/Woord & Muziek-commissie een Advent & Kerstconcert georganiseerd worden met vooral veel muziek. Afhankelijk van de corona-maatregelen zal er ook samenzang...