Zondagmiddag Concert Kamerkoor Peize

Gepubliceerd op: 30 oktober 2023

ZONDAGMIDDAG CONCERT op 26 november 14.30 uur in de  H. Nicolaaskerk.

KAMERKOOR PEIZE
o.l.v.  DIRIGENT PIETER BOSMA
THEMA: pelgrimstocht “op weg naar het licht”
m.m.v. Robert v.d. Roer (piano) en Merijn Krijgsheld (trommel)

Een concert met een gevarieerd programma. Werken door de eeuwen heen van o.a. Libre Vermell de Montserrat (14e eeuw), Tallis, Palestrina (16e eeuw), J.S. Bach (18e eeuw), Reger (19e eeuw) en een speciaal voor deze gelegenheid nieuw gecomponeerd werk van Chris Fictoor (21e eeuw).

Voor ons concert in het november 2023, de donkerste tijd van het jaar, hebben we gekozen voor het thema “Pelgrimstocht, Op weg naar het Licht”. Het leven verbeeld als een pelgrimage. Een tocht, soms zwaar, door diepe dalen en duisternis, maar op weg naar onze eindbestemming: het Licht.

Het eerste gedeelte van het concert gaat over die vaak moeizame tocht waarin oude pelgrimsliederen klinken (Libre Vermell de Montserrat), we ons voelen als een hert dat dorst naar de waterbron (Even like the Hind en Sicut Cervus) en we in het donker verdwalen maar toch doorgaan, langs oneindige wegen door de tijd, hopend op het morgenlicht. En dan als alles duister is (Taizélied) en we ons even hebben teruggetrokken om e.e.a. te overdenken, komt de dageraad (A Radiant Dawn).
Dan gaan we naar het wonder van de geboorte van het Licht (O Magnum Mysterium) en de vreugde van het Kerstfeest (Gloria Pues Nacio, Hodie Christus Natus Est) om uiteindelijk rust en bezinning te vinden bij de Kribbe van Bethlehem (Ich steh an deiner Krippe hier).

  • Datum: zondagmiddag 26 november 2023 om 15.00 uur.
  • Plaats: H. Nicolaaskerk, Irenelaan 2, Haren
  • Entree: GRATIS – vrijwillige bijdrage via uitgangscollecte

U bent van harte welkom – Er is een PAUZE met koffie en thee.

Meer berichten

Kerstconcert met samenzang 17 december 2023

Kerstconcert met samenzang 17 december 2023

Kerstconcert met samenzang op 17 december 2023 De evenementencommissie van de H. Nicolaaskerk organiseert op zondagmiddag 17 december weer een mooi Kerstconcert in de kerk. Er is samenzang, het Nicolaas-projectkoor o.l.v. Trevor Mooijman zingt samen met koor- en...

800 jaar kerststal: leef toe naar Kerstmis met de website Vier.nu

800 jaar kerststal: leef toe naar Kerstmis met de website Vier.nu

Kerstmis staat voor de deur. Met de website Vier.nu leeft u toe naar dit belangrijke christelijke hoogfeest. Dit jaar is er op de site speciale aandacht voor de kerststal, want het is precies 800 jaar geleden dat de eerste levende kerststal werd ingericht. In aanloop...

Dag van het Jodendom 14 Januari 2024

Dag van het Jodendom 14 Januari 2024

LEF / LEV DAG VAN HET JODENDOM 14 JANUARI 2024 Op initiatief van de Nederlandse bisschoppen wordt in Nederland, evenals in vele andereEuropese landen, rond 17 januari 2024 de Dag van het Jodendom gehouden. Dit jaar is hetthema: LEF / LEV. THEMA: LEF/ LEV Wat betekent...