Vieren in verbondenheid

Gepubliceerd op: 5 maart 2023

Misschien denkt u? Vieren in verbondenheid.. heb ik daar al niet eerder over gelezen? Dat klopt. Verleden jaar hebben we het Triduum, de vieringen van Witte Donderdag tot en met de Paaswake, die eigenlijk één geheel vormen voor het eerst kunnen vieren in verbondenheid. De jaren ervoor was dat niet mogelijk vanwege de coronamaatregelen.

Volgens kerkelijke regels hoort er in elke parochie maar één viering te zijn voor Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Paaswake. Daar komt de hele gemeenschap dan samen om te vieren. Ook als het gaat om een fusieparochie met meerdere kerken. Nu is dat in onze Hildegardparochie nauwelijks mogelijk. En we willen toch graag zoveel mogelijk parochianen de mogelijkheid geven om mee te vieren. We hebben een manier gevonden om dit vorm te geven, namelijk door te vieren in verbondenheid. Op Witte Donderdag en Stille Zaterdag begint de viering in één van onze kerken. Na de communie worden de voorgangers van de andere kerken uitgezonden om in hun kerkte gaan vieren in verbondenheid.

Zo begint de Paaswake dit jaar om 19.30 uur in de Nicolaaskerk in Haren. In deze viering worden de paaskaarsen van andere locaties en ook doopwater gewijd. De voorgangers van de vieringen van de andere locaties worden uitgezonden naar hun eigen kerk, en zullen daar het Paaslicht binnenbrengen. Daar zullen ze de viering voortzetten in verbondenheid met de andere drie gemeenschappen.

Voor de mensen die niet in de gelegenheid zijn om naar de kerk te komen, omdat er niet genoeg plaats is, of om andere redenen hebben de bisschoppen een speciale website laten maken: www.vier.nu Deze site biedt links en downloads om de Veertigdagentijd én Pasen thuis te beleven en te vieren. En natuurlijk kunt u ook de vieringen in de Nicolaaskerk via de live stream volgen of vieringen op NP02.

We wensen u allen mooie vieringen toe!
pastoor Arjen en pastor Myriam

Meer berichten

Ontmoetingsdagen voor mensen die hun partner hebben verloren

Ontmoetingsdagen voor mensen die hun partner hebben verloren

ONTMOETINGSDAG IN HOOGEVEENvoor mensen die hun partner hebben verloren De diocesane werkgroep Partnerverlies van het Bisdom Groningen-Leeuwarden organiseert elk half jaar in een andere regio een Ontmoetingsdag voor mensen, die hun partner door de dood hebben verloren....

Jezus Christus: basiscursus van de Bonifatius Academie

Jezus Christus: basiscursus van de Bonifatius Academie

Wie is Jezus Christus voor ons?Welke beelden van Hem komen we tegen in de Bijbel, in de Traditie en in de kunst?In een vijftal avonden gaan we ons bezig houden met deze vragen.We onderzoeken welke plaats Jezus Christus in ons geloven heeft.Bij elke avond hoort een...

Bedevaartreis in 2024

Bedevaartreis in 2024

In 2024 weer een Bedevaartreis met pastoor Jellema In 2022 hebben we met 17 parochianen een bedevaartreis gemaakt onder leiding van Pastoor Jellema. We hebben toen in drie dagen het gebied tussen Rijn en Maas verkend. Zij die mee zijn geweest op deze reis waren erg...