Avond over gebed

Gepubliceerd op: 18 December 2019

Op woensdagavond 4 maart 2020 organiseert de Projectgroep Toerusting van het Bisdom Groningen-Drenthe een avond over gebed.

“Bidden” hoort wezenlijk bij een leven als christen. Het gebed noemen we dan ook wel eens “adem voor de ziel”. Maar ….. we vinden het vaak zo moeilijk. Tijd om het erover te gaan hebben! Bidden staat niet los van het dagelijkse leven. Er moet een soort verbinding zijn tussen gebed en je leven van alle dag.

Bidden kun je overal, maar ervaren we dat ook echt zo? Of denken we toch stiekem dat het alleen maar in de kerk kan?

Bidden …. wat is het eigenlijk?

Verschillende soorten van gebed komen voor het voetlicht, zoals het formuliergebed, de rozenkrans,  het Jezusgebed, overweging van de H. Schrift,
getijdegebed en stil gebed.

 

Waar, wanneer, voor wie en door wie?

Waar: Parochiezaal
Langestraat 75
9671 PC Winschoten
Parkeergelegenheid: Klinkerplein, bij JUMBO

Wanneer: Woensdag 4 maart 2020
Van 20.00 tot 22.00 uur

Voor wie Voor alle parochianen en vrijwilligers die zich willen bezinnen over de plaats van bidden in hun leven.

Door wie Pastor Myriam Oosting, pastoraal werkster van de parochie Hildegard van Bingen (Zuidhorn, Haren en Groningen)

Opgave Aanmelden tot 27 februari 2020 bij:
Vicariaat Groningen-Drenthe
t.a.v. mevr. L. Winter
Ubbo Emmiussingel 79
9711 BG Groningen
tel. (050) 40 65 888
alle dagen (behalve vrijdagmiddag)
e-mail: vicariaatgrdr@bisdomgl.nl

Aan deze avond zijn geen kosten verbonden.

Meer berichten

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen

Vieringen in de Sint-Jozefkerk met coronamaatregelen Vanaf 28 juni zijn er  weer vieringen in de eigen Jozefkerk.  Overigens kunt u elke zondag om 9.30 uur de viering in de Nicolaaskerk blijven volgen via de livestream. Maar… er zijn wel de nodige maatregelen nodig....

Oecumenische viering Raad van Kerken Zuidhorn zondag 21 juni

Oecumenische viering Raad van Kerken Zuidhorn zondag 21 juni

Op zondag 21 juni is er een online te volgen oecumenische viering van de Raad van Kerken Zuidhorn om 11 uur. Pastor Myriam Oosting zal hierin namens onze H. Hildegardparochie voorgaan. Aram Kooistra-Pourjafar zal namens onze Jozefgemeenschap mee voorgaan. Paulien...

14 juni  Hoogfeest van het heilig Sacament

14 juni Hoogfeest van het heilig Sacament

Eerste lezing: Deuteronomium 8, 2-3.14b-16a; Tweede lezing: 1 Korintiërs 10, 16-17; Evangelie: Johannes 6, 51-58. De overweging kunt u volgen via de livestreaming. Beschouwing over Sacramentsdag: Deze zondag vieren we Sacramentsdag en zwaaien we Sander Hof uit, die na...