Winterwerk – 2 middagen over Uitvaart

Volg de parochie ook op sociale media:

Gepubliceerd op: 31 januari 2024

Winterwerk: twee middagen gewijd aan het onderwerp uitvaart

Uitvaart : zo wil ik het (niet)

Ga nooit weg zonder te groeten,
Ga nooit weg zonder zoen.
Als je het noodlot zult ontmoeten,
Kun je het nooit meer doen.
Ga nooit weg zonder te praten,
Dat doet een hart zo’n pijn.
Wat je ’s morgens hebt verlaten,
Kan er ’s avonds niet meer zijn…

Toon Hermans beschrijft in dit gedicht hoe we ons bewust mogen zijn van ons sterven en hoe we elkaar achterlaten. We weten natuurlijk allemaal dat we eens zullen sterven, maar staan daar niet altijd bij stil. In twee middagen willen we samen nadenken over de wensen en mogelijkheden bij een uitvaart. Voor nabestaanden kan het behulpzaam zijn om te weten wat je hierbij belangrijk vindt. Denk bijvoorbeeld aan begrafenis of crematie, wel of geen kerkelijke bijeenkomst, waar en hoe. Met die wensen kunnen de achterblijvers rekening houden in gesprek met de uitvaartbegeleider en de predikant, pastor of spreker.

De eerste middag zal worden begeleid door uitvaartondernemer Hanneke Boersema uit Zuidhorn. Samen met haar collega’s verzorgt zij al sinds vele jaren uitvaarten in het Westerkwartier. De tweede middag zal worden verzorgd door predikanten en pastores uit Zuidhorn, ds. Anne Elverdink (Gastkerk), pastor Myriam Oosting (Jozefgemeenschap) en ds. Hester Wouda (Dorpskerk). Deze bijeenkomst gaat specifiek in op de dienst en de rituelen rondom een uitvaart.

 

Data en tijd:       Dinsdagen 9 en 16 april 2024, 15:00 – 16:30 uur

Locatie:                Klein Hanckema, Kerkstraat 14-16, 9801 KM Zuidhorn.

Begeleiding:       9 april: uitvaartondernemer Hanneke Boersema, 16 april: ds. Anne Elverdink, pastor Myriam Oosting en ds. Hester Wouda

Vervoer:              Wie dat wil kan worden opgehaald en thuisgebracht. Dit graag vermelden bij de aanmelding.

Meer berichten

Concert rond het orgel

Concert rond het orgel

Concert rond het orgel – 4 juni 2024 Op de 1e  dinsdagavond van juni zal er, evenals vorig jaar, weer een CONCERT rond het ORGEL plaatsvinden in de H. Nicolaaskerk in Haren. Naast enkele solo orgelwerken door Drik Hoogstede zal dit jaar medewerking worden verleend...

Pinksternoveen 17 mei – Emmauskerk

Pinksternoveen 17 mei – Emmauskerk

Oproep viering Pinksternoveen in de Emmauskerk in Groningen Het Pinksternoveen is een negendaags gebed van Maria en de apostelen na de Hemelvaart van Jezus. Het wordt op 17 mei gebeden in alle Nederlandse bisdommen door verschillende groepen, verbonden door Charis. In...

Vier.nu Pasen

Vier.nu Pasen

www.Vier.nu is de website over de belangrijke christelijke hoogfeesten. De site roept in de Veertigdagentijd iedereen op om zoveel mogelijk Pasen te vieren in de eigen plaatselijke Kerk. Voor onze parochie  staat vieringenrooster online. Daar kunt u zien welke...