Winterwerk – 2 middagen over Uitvaart

Volg de parochie ook op sociale media:

Gepubliceerd op: 31 januari 2024

Winterwerk: twee middagen gewijd aan het onderwerp uitvaart

Uitvaart : zo wil ik het (niet)

Ga nooit weg zonder te groeten,
Ga nooit weg zonder zoen.
Als je het noodlot zult ontmoeten,
Kun je het nooit meer doen.
Ga nooit weg zonder te praten,
Dat doet een hart zo’n pijn.
Wat je ’s morgens hebt verlaten,
Kan er ’s avonds niet meer zijn…

Toon Hermans beschrijft in dit gedicht hoe we ons bewust mogen zijn van ons sterven en hoe we elkaar achterlaten. We weten natuurlijk allemaal dat we eens zullen sterven, maar staan daar niet altijd bij stil. In twee middagen willen we samen nadenken over de wensen en mogelijkheden bij een uitvaart. Voor nabestaanden kan het behulpzaam zijn om te weten wat je hierbij belangrijk vindt. Denk bijvoorbeeld aan begrafenis of crematie, wel of geen kerkelijke bijeenkomst, waar en hoe. Met die wensen kunnen de achterblijvers rekening houden in gesprek met de uitvaartbegeleider en de predikant, pastor of spreker.

De eerste middag zal worden begeleid door uitvaartondernemer Hanneke Boersema uit Zuidhorn. Samen met haar collega’s verzorgt zij al sinds vele jaren uitvaarten in het Westerkwartier. De tweede middag zal worden verzorgd door predikanten en pastores uit Zuidhorn, ds. Anne Elverdink (Gastkerk), pastor Myriam Oosting (Jozefgemeenschap) en ds. Hester Wouda (Dorpskerk). Deze bijeenkomst gaat specifiek in op de dienst en de rituelen rondom een uitvaart.

 

Data en tijd:       Dinsdagen 9 en 16 april 2024, 15:00 – 16:30 uur

Locatie:                Klein Hanckema, Kerkstraat 14-16, 9801 KM Zuidhorn.

Begeleiding:       9 april: uitvaartondernemer Hanneke Boersema, 16 april: ds. Anne Elverdink, pastor Myriam Oosting en ds. Hester Wouda

Vervoer:              Wie dat wil kan worden opgehaald en thuisgebracht. Dit graag vermelden bij de aanmelding.

Meer berichten

Boodschap van paus Franciscus – 32e Wereldziekendag

Boodschap van paus Franciscus – 32e Wereldziekendag

BOODSCHAP VAN DE HEILIGE VADER FRANCISCUS VOOR DE 32e WERELDZIEKENDAG 11 februari 2024 "Het is niet goed voor de mens om alleen te zijn”. Zorgen voor de zieken door te zorgen voor relaties "Het is niet goed dat de mens alleen blijft" (Gen 2,18). Vanaf het begin heeft...

Boodschap van paus Franciscus – Veertigdagentijd

Boodschap van paus Franciscus – Veertigdagentijd

Boodschap van de Heilige Vader voor de Veertigdagentijd 2024 God leidt ons door de woestijn naar de vrijheid   Geliefde broeders en zusters,           Wanneer onze God zich openbaart, begint de vrijheid: “Ik ben de HEER uw God, die u heb weggeleid uit Egypte, het...

Column van de bisschop

Column van de bisschop

De mens kan over eeuwig leven nadenken De evolutietheorie heeft aan het licht gebracht dat er tussen dier en mens overeenkomsten zijn. Hoe we de verhouding tussen schepping en evolutie moeten zien laat ik nu even in het midden. De catechismus zegt er weinig over. Dat...